Prilagodite željene postavke saglasnosti

Koristimo kolačiće da bismo vam pomogli da se efikasno krećete i izvršavate određene funkcije. Detaljne informacije o svim kolačićima ćete pronaći u okviru svake kategorije saglasnosti navedene u nastavku.

Kolačići koji su kategorizovani kao „Neophodni” skladište se u vašem pregledaču jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcionalnosti sajta.... 

Uvek aktivno

Neophodni kolačići su obavezni da bi se omogućile osnovne funkcije ovog sajta, kao što su obezbeđivanje bezbednog prijavljivanja ili prilagođavanje željenih postavki saglasnosti. Ovi kolačići ne skladište nijedan podatak sa ličnim informacijama.

Nema nijednog kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u izvršavanju određenih funkcionalnosti, kao što su deljenje sadržaja veb-sajta na platformama društvenih mreža, prikupljanje povratnih informacija i druge funkcije nezavisnih proizvođača.

Nema nijednog kolačića za prikaz.

Kolačići za performanse se koriste za razumevanje i analizu indeksa ključnih performansi veb-sajta, što doprinosi boljem korisničkom iskustvu posetilaca.

Nema nijednog kolačića za prikaz.

Kolačići za oglašavanje se koriste da bi se posetiocima obezbedili prilagođeni oglasi na osnovu stranica koje su prethodno posetili i da bi se analizirala efikasnost kampanja oglašavanja.

Nema nijednog kolačića za prikaz.

Muzički instrumenti i oprema – prodavnica muzičkih instrumenata i opreme i online shop (381) 11 334-56-17, E-mail: office@musiccentar.com

Logo MMC
Telefoni
Radno vreme
Email

Često se u muzici sretnemo sa nekim problemom tehničke prirode koji ne dozvoljava da uživamo u sopstvenom sviranju. Govorim o tipu problema koji ne smeta u svirci kao proizvodu za slušaoce, niko sa strane ne može da primeti taj naš problem, ali za nas je on stalno prisutan, i često deluje kao da nikako ne može biti rešen. Ovom prilikom pogledaćemo par jednostavnih i jeftinih rešenja za neke od takvih problema, za različite profile muzičara koji uživo nastupaju po klubovima, kafanama ali i na većim binama. Pa da krenemo!

Za gitariste „Matori, ova kutijica je rešenje velikog broja mojih problema koje imam u poslednjih 15 godina!“ rekao mi je drugar na poslednjoj zajedničkoj svirci. „Svi misle da sviram pojačalo, povezano linijskim izlazom na razglas, i čude se kvalitetnom tonu.“ A onda je iza pojačala izvukao Palmer PDI 09, The Junction. PDI 09 je DI box namenjen prvenstveno gitaristima, i povezuje se na lanac između pojačala i miksete, ili procesora i miksete. Jedinstveni speaker simulator ugrađen u ovaj DI box stvara zvuk kao da je u pitanju ozbiljno pojačalo ozvučeno ozbiljnim mikrofonom. Nema digitalnog prizvuka koji se inače dobija direktnim povezivanjem pojačala na miksetu, nema čudnih frkvencija, nema prigušenja dinamičkog opsega. Samo čist, jasan i moćan ton. I zaista radi. I za cenu od 90ak eura, koliko košta ova kutijica, svaki gitarista zaista može rešiti puno tehničkih problema koji se pojavljuju iz svirke u svirku. Probajte, uverite se sami!

Za klavijaturiste Jedan moj lični problem koji mi ne da mira već godinama je kvalitetno deljenje MIDI signala. Na našem tržištu nema mnogo uređaja koji služe ovoj svrsi. Y MIDI kablovi često nisu dovoljno kvalitetni, pa se javljaju nepostojeće midi poruke, ili ne prolaze poruke koje su trebale da prođu. Moderni spliteri zahtevaju prisustvo računara da bi uopšte funkcionisali. Neki naši „majstori“ izrađuju nekakve MIDI splitere, ali ne bih iznosio svoje mišljenje na temu ručnih radova u Srbiji u ovom trenutku. Ali ipak postoji rešenje. Ja sam ga našao u obliku Kenton MIDI Thru 5 uređaja. Za svega 70ak eura jedan ulazni MIDI signal pretvara se u četiri identične kopije, bez kašnjenja, grešaka, ili ikakvih bagova. Nikada nije bilo lakše jednom klavijaturom kontrolisati četiri MIDI uređaja.

Za bubnjare Uvek se žale da ne čuju pevače, gitaristu, ili uopšte ne čuju ni jednog od članova benda oko njih. A razlog je često sam njihov instrument. Ali rešenje za bubnjare jeste dobar monitoring. In-ear monitoring. Jednostavnim izvlačenjem AUX signala iz miksete bubnjar može napraviti mix celog benda u slušalicama. Ono što vam je uglavnom potrebno u tom slučaju jeste nekakav preamp za lušalice, kao na primer LD Systems HPA4. Za manje od 50e dobija se preamp za 4 para slušalica sa podesivim nivoima za svaki od izlaza. Tako da pored bubnjara i još poneki član benda može da iskoristi ovaj monitoring. Jedini je problem što onda svi u slušalicama slišaju istu „sliku“. Ali kupovinom nekog jačeg modela i ovaj problem je rešen po principu Aux ulaz posebno za svaki izlaz za slušalice. Ali onda Vam treba više Aux izlaza na mikseti! J Igranka bez prestanka…

Za basiste Sasvim slučajno, na istoj svirci sa gitaristom iz gornjeg pasusa, basisti „crkne“ DI izlaz iz glave pojačala. Signal na bini iz kutije postoji ali nema signala do miksete. Ali ovaj momak je poznat po tome da se u njegovom rancu često može naći sve od palica za bubnjeva, lemilice i rezervnih čarapa pa do kafetina i brufena. Tako je i ovom prilikom iz te torbe izvukao DI Box. Neki. Nije ni bitan brend kao brend, skoro svaki model DI Boxa završiće posao peglanja signala dovoljno dobro za nastup. Malih dimenzija i težine, lako staje u ranac sa kablovima, ili džep torbe za gitaru. Izuzetno korisna sprava za bas gitaru, ili klavijaturu, ili gitaru, ili bilo koji uređaj. U ovom slučaju je bilo: Bas gitara u IN, Thru u pojačalo, DI Out u miksetu… Svako treba da ima DI box! Tačka!

Za pevače Ovim ljudima nema pomoći… 🙂

Da li i vi imate neki tenički problem ovog tipa na svirkama? Kako ga rešavate? Ili ako znate za neki opšte korisni uređaj za „tezgaroše“ podelite to sa nama. A uskoro sledi i drugi deo! 😉